Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Chemické závody

Laboratorní program se zaměřuje na faktory ovlivňující rychlost chemických reakcí. Žáci při něm provedou několik „závodů“ různých reakčních směsí. 

Laboratorní program Chemické závody se tematicky zaměřuje na faktory ovlivňující rychlost chemické reakce. Žáci při něm provedou několik „závodů“ různých reakčních směsí a na základě vlastního pozorování a měření definují konkrétní parametr, který má vliv na kinetiku příslušné reakce. Přitom se důkladně procvičí v odměřování chemických látek, přípravě roztoků a vyhodnocování chemických experimentů. Žáci si vyzkouší tzv. jodové hodiny, reakci modré skalice s práškovým zinkem, redukci manganistanu draselného pomocí kyseliny šťavelové včetně katalyzované varianty a jednu ze základních neutralizačních reakcí.  

Jednotlivé experimenty jsou vedeny tak, aby byly dodrženy zásady bezpečné manipulace s chemickými látkami – používáme nízké koncentrace kyselin a žákům poskytujeme ochranné brýle a rukavice. Chemické pláště nezajišťujeme. Laboratoře jsou vhodné pro žáky 8. a 9. tříd i bez předchozí zkušenosti s prací v laboratoři.

Typ programu
Velké Laborky
Cílové předměty
Chemie
Vhodné pro ročníky
Cena
2 500 Kč/program
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25