Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
Intro

Vzdělávací programy

Desítky programů ze všech čtyř iQ světů přehledně na jednom místě

Biochemie I.

Laborka nabízí tři zdvojená stanoviště: jodometrii vitamínu C, trávení škrobů a chromatografii rostlinných barviv. Během plnění úkolů si žáci osvojí techniku titrace, základní chemickou analýzu a znalosti metabolických procesů. 

Během cca dvouhodinového laboratorního cvičení projdou žáci celkem tři zdvojená stanoviště. Vyzkouší si analytickou metodu - titraci vitamínu C a určí jeho obsah v běžně dostupných tabletách. Dále provedou enzymatickou katalýzu - zjistí, co se děje se škrobem v dutině ústní a následně v tenkém střevě. Na třetím stanovišti rozdělí pomocí papírové chromatografie rostliná barviva a prozkoumají jejich chování pod UV světlem.    
V případě zájmu lze program spojit s programem Biochemie II v delší celek. Nabídku jednoho a druhého programu lze po předchozí domluvě s konzultantkou pro školy kombinovat.
 
Učivo dle RVP: Chemická reakce, rychlost chemické reakce, separační metody (chromatografie rostlinných barviv), titrace (jodometrie), vitamíny, enzymy, sacharidy (rozklad polysacharidů), trávicí soustava, rostlinná barviva (chlorofyly, karotenoidy).
 
Typ programu
Velké Laborky
Cílové předměty
Biologie, Chemie
Vhodné pro ročníky
Cena
2 500 Kč/program
Délka programu
90 - 120 min.
Počet osob
15 - 25