1. Úvod
  2. Pro návštěvníky
  3. Akce
  4. iQCAFÉ - Smysl Vánoc v éře Science

iQCAFÉ - Smysl Vánoc v éře Science

17.12. 2019 Přednáška se zabývá otázkou smyslu života v éře současné postmoderní skepse.

Přednáška se zabývá otázkou smyslu života v éře současné postmoderní skepse, kdy očividně selhaly pokusy o spásonosné "recepty" předvědeckých (náboženských) i vědeckých (bezbožeckých) ideologií moderny. Osamocený člověk však přesto volá své SOS, tedy prosbu o spásu své duše, do vesmíru, do kterého byl bez své vůle vržen. Proto také právem požaduje alespoň nápovědu metody, jak hodnotně prožít dobu svého vezdejšího krátkého pobytu. Koho to nenechává chladným, může se spolu s přednášejícím zamyslet nad perspektivami, které současná doba ve své jedinečnosti, kromě konzumního způsobu života, nabízí.

Přednášející: PaedDr. ICLic. Michal Podzimek, Ph.D., Th.D., odborný asistent - Katedra filozofie, Přírodovědecká fakulta, humanitní a pedagogická fakulta, Technická univerzita v Liberci, Česká republika; Studoval na fakultách: 1990 - 1997 katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze; 1998 - 2000 Právnická fakulta Katolické univerzity v Lublinu (Polsko); 2012-2014 Pedagogická fakulta Katolické univerzity v Ružomberku (Slovensko). V současné době vyučuje předměty zaměřené na filozofii vzdělávání, etiku a didaktiku. Odborně se věnuje a publikuje hlavně na témata postmodernity.

iQCAFÉ - Michal Podzimek

 

Co je iQCAFÉ?

  • Speciální seriál přednášek s přírodovědnou tematikou
  • Určeno dospělým i studentům vysokých a středních škol
  • Probíhá každý měsíc v různých částech iQLANDIE

Vstupné je zdarma po registraci

Na další měsíce připravujeme setkání k tématům:

  • 8. 1. 2020 Černobyl: skutečnost vs. seriál - přednáší doc. Ing. Tomáš Vrba, Ph.D., katedra dozimetrie ionizujícího záření, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, ČVUT
  • 20. 2. 2020  Astrofotografie  - přednáší Petr Horálek    
Datum a čas konání:
17.12.2019 17:00
Kde:
iQLANDIA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace