Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Intro

Vlastnosti látek

Vlastnosti látek

Tento vzdělávací program má podpořit žáky v porozumění základních vlastností látek kolem nás. Program je věnován 2 větším oblastem. Jednou z nich je voda a její vlastnosti a druhou elektrické a magnetické vlastnosti látek, kde mají žáci první možnost prozkoumat základy elektřiny a magnetismu.

Program je složen ze 6 vyučovacích hodin, které probíhají ve škole, na něž navazují 2 návštěvy science centra (každá trvá 5 hodin). Při těchto 2 návštěvách science centra žáci absolvují 2 laboratorní bloky, během nichž v laboratoři samostatně prozkoumají vlastnosti vody a základní elektrické a magnetické vlastnosti některý látek. Vedle návštěvy laboratoře využijí žáci možnosti zkoumat základní vlastnosti různých látek také na velkých interaktivních exponátech, které jsou jim v science centru k dispozici.

Vlastnosti látek - popis programuVlastnosti látek - popis programu - podrobný dokument (116 stran v pdf)

 

 

Videonávod na jednoduché pokusy týkající se magnetických a elektrických látek a vody:

 

 

Zpráva o ověření programu v praxi 

Zpráva o ověření programu v praxiZpráva o ověření programu v praxi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace