Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu, proto stránky nemusí vypadat či fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Nastavení cookies

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

To nám pomáhá poskytovat vám nejlepší možné služby a nabídky.

Nakup lístky se slevou až 20% a přijď si otestovat své znalosti!
Zobrazit vstupenky
  1. Úvod
  2. iQPLANETÁRIUM
  3. Novinky
  4. Sledujte s námi částečné zatmění Slunce

Sledujte s námi částečné zatmění Slunce

od 25.10.2022 do 25.10.2022

Částečné zatmění proběhne 25. října kolem poledne a my vám nabízíme možnost pozorovat ho s námi na parkovišti před iQLANDIÍ. Úkaz dosáhne více jak 40 % zákrytu slunečního disku Měsícem.

Zatmění bude částečné, ale provedou jej velmi příznivé pozorovací podmínky. Česko i Slovensko se bude nacházet v oblasti, kde úkaz dosáhne více jak 40 % zákrytu slunečního disku Měsícem. Největší zatmění se odehraje v Rusku, i tak bude ale jen částečné (maximální zakrytí 86 % slunečního disku).

V Liberci očekáváme střed zatmění v 12:17:03.

V případě vhodného počasí pozorování úkazu na parkovišti iQLANDIE – ukázka dalekohledů a technik bezpečného pozorování zatmění. K tomu zároveň online přenos úkazu na Youtube kanálu iQLANDIA. V případě nepřízně počasí proběhne na stejném kanálu přednáška o zatměních.

Kdy: 25. října (od 11:00 do 13:30)

Kde: Parkoviště iQLANDIA nebo online na Youtube

Akce je zdarma!